Můj příběh

Ing. Mgr. Pynelopi Cimprichová

Jsem rodilá Ostravačka s řeckými kořeny. Mí rodiče přišli do Československa z Řecka, odkud je vyhnala krvavá občanská válka. Nepadli ale na kolena, nebědovali nad svým krušným údělem. Od začátku pracovali a k běžné práci si navíc přibrali brigádu. I přes to, že se hodně nadřeli, byli vděční, že tu mohou slušně žít. Pokračuji v jejich stopách, v Ostravě jsem vychovala dva syny. Svůj čas dělím mezi Prahu, kde podnikám a Ostravu – Porubu, kde mám trvalý pobyt.

Vystudovala jsem farmacii na Univerzitě Komenského v Bratislavě a Podnikohospodářskou fakultu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Pracovala jsem na Ministerstvu zdravotnictví, kde jsem se starala o ceny a úhrady léčiv v ČR. Mnoho let vedu vlastní firmu, která se zaměřuje na dokumentaci a administrativu léčiv, zdravotnických potřeb a doplňků stravy.

Ostrava je, stejně jako Česká republika, mým domovem

Znepokojuje mě, když vidím, kam naše země směřuje a jsem rozhodnuta to změnit. Ve svém životě jsem se několikrát přesvědčila, že tvrdá práce přináší výsledky. Dokážu to i v senátu. Stejně jako mnozí z Vás, nechci výstavbu tramvajové linky na Pustkovec, nechci americkou vojenskou základnu v Mošnově.

Chci Ostravu jako silný, zdravý a bohatý region a Českou republiku jako nezávislou zemi, která sama rozhoduje o svých záležitostech ve prospěch svých občanů.

Mám zkušenosti z práce na ministerstvu, ale ani v politice jako takové nejsem nováčkem. Začátkem září jsem se ve svobodných volbách stala novou předsedkyní hnutí Jednotní. Společně se všemi členy hnutí budu prosazovat svoji vizi a svůj program, abychom se všichni měli líp.

Ing. et Mgr. Pynelopi Cimprichová