Dopis č. 1: Představení kandidátky do Senátu

Pojďme nastolit účinnou změnu

Senátní obvod č. 72

Ostrava-Poruba, Bobrovníky, Čavisov, Darkovice, Darkovičky, Děhylov, Dobroslavice, Dolní Lhota, Hať, Hlučín, Horní Lhota, Kozmice, Krásné Pole, Ludgeřovice, Markvartovice, Martinov, Plesná, Pustkovec, Svinov, Šilheřovice, Třebovice, Velká Polom, Vřesina

O mně

Pocházím z rodiny řeckých emigrantů, kteří museli utéct ze své vlasti, aby se zachránili před místní občanskou válkou. Měli to štěstí, že byli posláni do Československa. Moji slušní rodiče k práci tady si vzali i brigádu, aby se uživili, a vážím si toho, že byli za tu dřinu vděční. Narodila jsem se v Ostravě a vyrostla v Ostravě-Porubě, kde jsem založila rodinu a narodili se mi zde dva, dnes již dospělí synové. Vystudovala jsem Farmaceutickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě a Fakultu podnikohospodářskou na Vysoké škole ekonomické v Praze. Kromě jiného jsem pracovala na Ministerstvu zdravotnictví, kde jsem měla na starosti oblast cen a úhrad léčiv v ČR. Nyní jsem majitelkou a jednatelkou firmy se zaměřením na dokumentace a administrativu léčiv, zdravotnických prostředků a doplňků stravy.

Co je Senát

Někteří považují Senát za pojistku demokracie, jiní za zbytečnou instituci. Já si přeji po vzoru Švýcarska dát Senátu skutečný význam. Ve Švýcarsku druhá komora parlamentu (Senát) reprezentuje jednotlivé kraje nazývané kantony. Ty mají výrazně větší pravomoci než naše kraje. Mají vlastní parlamenty, stanovují si vlastní zákony a daně, volí si vlastní soudce. Většina peněz z daní zůstává v krajích, které jsou díky tomu bohatší. Pro lobbisty je těžší zkorumpovat celý stát, soudci pracují efektivněji. Tyto skvěle fungující myšlenky chci v naší zemi začít reprezentovat.

Můj program

Dlouhodobě mě znepokojuje nejen politické směřování naší země, ale hlavně celkové nastavení politického systému. I v politice je třeba používat zdravý selský rozum. České zájmy musí být na prvním místě, to se týká hlavně EU. Naše voda má být opravdu naše. Musíme ji převzít z rukou zahraničních koncernů. Politici mají mít povinnost hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, zadlužování budoucích generací je nepřípustné. Chci, abychom byli soběstační ve výrobě kvalitních potravin, zrušit pěstování řepky pro automobily, a tím rychlejší devastaci aut i půdy. Odmítám masovou imigraci z cizích a nepřizpůsobivých kultur. Jako zdravotník vyznávám prevenci. Místo řešení problémů, které současný systém vytváří, je účinnější těmto problémům předcházet nastavením spravedlivých pravidel pro všechny.

Česká republika je naše země a mají tu platit naše pravidla.

Pojďme přibližovat naši politickou kulturu osvědčenému systému ve Švýcarsku. I malé Lichtenštejnsko se díky převzetí švýcarského systému po rozpadu Rakouska-Uherska stalo jednou z nejlepších světových ekonomik. A to je i mým cílem pro ČR.

Obracím se na všechny z Vás, kteří už máte pocit, že není koho volit. Máte pravdu, současné strany už ukázaly svoje. Je třeba obnovit naší zemi se zcela jinými, slušně smýšlejícími lidmi, pro které je postavení České republiky na prvním místě.

Přeji krásné a pohodové léto.

S úctou
Pynelopi Cimprichová

4 Odpovědi

 1. Anonym napsal:

  Nic ve zlém ale podobné řeči má jako přes kopírák každý druhý ale jen řeči a u Vás navíc to ryze České jméno moc důvěry nedává a nevěřím Vam ani slovo.Hezký den

  • Pynelopi Cimprichová napsal:

   Dobrý den,

   děkuji za komentář. Neřekla bych, že jsou to řeči jako přes kopírák. Právě naopak. Jako první a jediní v ČR jsme přeložili švýcarskou ústavu – kuchařku na špičkově fungující stát. Čeští občané si teď budou konečně moci přečíst, jak má být stát správně nastaven. K tomu pracujeme na stránkách svycarska-demokracie.cz, kde odkrýváme hlavní rozdíly mezi ČR a Švýcarskem a ukazujeme, proč nám to nefunguje, zatímco Švýcarům ano. Nevím o nikom, kdo by udělal podobnou práci. Ráda odpovím na další vaše dotazy.

   Pěkný den
   Pynelopi Cimprichová

 2. Zájmy moravskoslezských obyvatel napsal:

  Předpokládám, že jako kandidátka našeho obvodu bydlíte v tomto obvodě a máte zájem o zastupování a řešení našich problémů a ne jak vystupují naši zástupci v EU ( “jsem poslankyní EU a proto musím hájit zájmy EU”).
  Děkuji Soukup

  • Pynelopi Cimprichová napsal:

   Dobrý den,

   děkuji za dotaz. Ano, vyrostla jsem v Porubě, většinu života jsem strávila v Ostravě a v Porubě mám stále své trvalé bydliště. Zde se mi narodili mí dva synové. Nicméně musím uznat, že často pobývám také v Praze kvůli podnikání.

   Europoslanecký přístup zcela odmítám. Naopak, jak jsem psala jinde: Senátní volební obvody jsou dnes nesouvisející uměle vytvořené oblasti, které často přesahují hranice krajů. Senát by měl po vzoru Švýcarska či Německa reprezentovat jednotlivé státy či kraje a vyvažovat jejich zájmy v parlamentu. Takto však náš senát nastaven není. Náš systém je nastaven tak, že výslovně zájmy krajů nereprezentuje v parlamentu nikdo. Jako senátorka budu obhajovat zájmy našeho kraje a asi jako první a jediná prosazovat zavedení tohoto principu.

   Pěkný den
   Pynelopi Cimprichová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..