Koho potřebujeme do Senátu?

Koho potřebujeme do Senátu?

Jste spokojeni se stávající politickou situací naší země? Co platy, jste spokojeni? Co nezávislost naší země? Co inflace? Co státní dluh, líbí se vám? Neustále volíme „ty pravé“ a stále to není to pravé. Místní specialisté ve svém oboru či významné osobnosti v Senátu očividně nejsou zárukou dobrého řízení státu.

DO SENÁTU POTŘEBUJEME STÁTNÍKA!

Někoho, kdo má komplexní vizi státu. Já tuto vizi mám. To je jeden z důvodů, proč jsem nechala vypracovat překlad švýcarské ústavy – dokumentu, který naše země v češtině pravděpodobně ještě neviděla. Tato ústava je „kuchařkou“ na perfektně fungující stát. Ústava je základním kamenem státu, a když je špatná, celý stát má problém. A to je dnešní stav naší země.

– Věděli jste, že švýcarská ústava stanovuje stropy DPH a daně z příjmu?

– Věděli jste, že dle švýcarské ústavy jsou tyto stropy aktuálně 7,7% u DPH a 8,5% u daně z příjmu právnických osob? U nás jsou tyto sazby 21% a 19%, docela rozdíl, že? A víte, že díky EU máme nařízeno minimum základní sazby DPH 15%?

– Věděli jste, že dle švýcarské ústavy musí být změna těchto stropů schválena lidem? Že o tom nemohou rozhodnout politici sami?

– Věděli jste, že dle švýcarské ústavy je pravomoc státu vybírat daně z příjmu a DPH časově omezená? Že je na vůli občanů, zda státu prodlouží pravomoc tyto daně vybírat?


Že Švýcarská národní banka má povinnost rozdělovat 2/3 svého zisku mezi jednotlivé kraje (kantony).

– Že dle švýcarské ústavy je imigrace výhradně v rukou státu a nesmí být přijaty žádné mezinárodní smlouvy, které by tento princip porušovaly? Vzpomínáte si, jak Evropská komise před pár lety podala žalobu na naší zemi za nepřijímání imigrantů?


– Že švýcarská armáda je dle ústavy organizována jako domobrana?

– Že švýcarský Parlament a Vláda mají ústavní povinnost zajišťovat nezávislost a neutralitu země?

– Že dle švýcarské ústavy stát má povinnost hospodařit s vyrovnaným rozpočtem?

– Že soudci jsou ve Švýcarsku voleni na časově omezené období a musejí se ve volbách zpovídat za kvalitu a rychlost své práce? U nás nejsou voleni, jsou jmenováni prezidentem na časově neomezené období.

– Že Švýcarsko není centralizovaný stát jako my, ale federace dvacetišesti států. Každý z nich má svůj parlament, svou ústavu, stanovuje si své daně, zákony a volí si své soudce. Stát tak není v rukou hrstky politiků a je těžké ho celý zkorumpovat.

– Že jednotlivé státy si daňově konkurují (podobně jako v USA), čímž vzniká mechanismus přirozeně snižující daně? Že Švýcarsko je dlouhodobě jednou z nejméně zdaněných ekonomik v Evropě?

Nic takového v české ústavě a našem právním řádu nenajdete. Tyto a další principy jsme v rámci našeho hnutí rozpracovali na stránkách svycarska-demokracie.cz. Omlouvám se, ale troufnu si říct, že tak komplexní práci a vizi státu za sebou nemá žádný z mých spolukandidátů na senátora. To je to, čím se odlišuji, a to je to, co nabízím.

To, co potřebujeme, je špičkově nastavený stát. Ten potom bude i špičkově fungujícím státem. Není potřeba vymýšlet vymyšlené (bohužel o to se naši politici již třicet let neúspěšně snaží).

Děkuji, s úctou
Pynelopi Cimprichová

Nové články do vaší emailové schránky

3 Odpovědi

  1. Anonym napsal:

    Dobrý den,

    přiblížení švýcarské ústavy našincům je jistě chvályhodný počin. Díky za to.

    Domníváte se však prosím, že samotné zaplacení překladu ústavy jiného státu činí z člověka státníka? Z textu tohoto dopisu to na mne takto působí…

    Státník je obecně vnímán jakožto široce známá osobnost, která dokázala v rámci svého působení ve vrcholové politice velké věci pro svůj národ. Například pan president Masaryk. Už v Bibli vidíme důležitý princip, že kdo chce “sedět v čele stolu”, měl by nejprve sloužit druhým z “posledního místa u tohoto stolu”. Státník by měl být především dobrý člověk. Samotné znalosti a finance ještě nedělají z nikoho státníka.

    Přál bych si, abyste jezdila mezi lidi ve Vašem volebním okrsku a přinášela jim Vaši vizi, nabízela naději, chápala problémy regionu a uměla je z pozice státníka řešit přímo v praxi a to nejen po zvolení, nýbrž bez veřejné funkce daleko před volebním kláním, konstantně a s úspěchem. Tohle mi skutečně u politiků chybí. Přál bych Vám, abyste to dokázala a měla ve volbách a v životě úspěch, abyste pak mohla účinně pomáhat druhým.

    Zdravím Vás.

    R. K.

    • Pynelopi Cimprichová napsal:

      Dobrý den,

      děkuji za Váš Komentář. V prvé řadě, rozhodně se nechci pasovat na úroveň pana prezidenta Masaryka, dokázal toho mnohem mnohem více než já. A ano, pan Masaryk byl státník, ale z mého pohledu jím byl ještě před tím, než dokázal velké věci pro národ. A kdyby dějiny nabraly nepříznivý směr a Československo by nevzniknulo a on se nestal prezidentem, tak u mě by pořád byl státník. Protože měl velkou vizi pro národ, na které pracoval.

      Ano, pouhý překlad není zásadní čin. Jde o obsah tohoto překladu a vizi, kterou našemu národu přináší. Je to osmdesátistránkový dokument, který pokrývá i to, co programy snad všech politických stran přehlížejí. Co národní banka, která má moc hýbat hospodářstvím celého státu či intervenovat proti vlastní měně? Napsali jsme o tom článek

      https://svycarska-demokracie.cz/2020/04/25/narodni-banka/

      A na konec vašeho dotazu ano, plánuji návštěvy a osobní setkání v našem volebním okrsku a veřejnou diskuzi s co nejvíce občany. Doufám, že se potkáme.

      Pěkný den
      Pynelopi Cimprichová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..