Představení kandidátky do Senátu

Představení kandidátky do Senátu

Pojďme nastolit účinnou změnu

Senátní obvod č. 72

Ostrava-Poruba, Bobrovníky, Čavisov, Darkovice, Darkovičky, Děhylov, Dobroslavice, Dolní Lhota, Hať, Hlučín, Horní Lhota, Kozmice, Krásné Pole, Ludgeřovice, Markvartovice, Martinov, Plesná, Pustkovec, Svinov, Šilheřovice, Třebovice, Velká Polom, Vřesina

O mně

Pocházím z rodiny řeckých emigrantů, kteří museli utéct ze své vlasti, aby se zachránili před místní občanskou válkou. Měli to štěstí, že byli posláni do Československa. Moji slušní rodiče k práci tady si vzali i brigádu, aby se uživili, a vážím si toho, že byli za tu dřinu vděční. Narodila jsem se v Ostravě a vyrostla v Ostravě-Porubě, kde jsem založila rodinu a narodili se mi zde dva, dnes již dospělí synové. Vystudovala jsem Farmaceutickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě a Fakultu podnikohospodářskou na Vysoké škole ekonomické v Praze. Kromě jiného jsem pracovala na Ministerstvu zdravotnictví, kde jsem měla na starosti oblast cen a úhrad léčiv v ČR. Nyní jsem majitelkou a jednatelkou firmy se zaměřením na dokumentace a administrativu léčiv, zdravotnických prostředků a doplňků stravy.

Co je Senát

Někteří považují Senát za pojistku demokracie, jiní za zbytečnou instituci. Já si přeji po vzoru Švýcarska dát Senátu skutečný význam. Ve Švýcarsku druhá komora parlamentu (Senát) reprezentuje jednotlivé kraje nazývané kantony. Ty mají výrazně větší pravomoci než naše kraje. Mají vlastní parlamenty, stanovují si vlastní zákony a daně, volí si vlastní soudce. Většina peněz z daní zůstává v krajích, které jsou díky tomu bohatší. Pro lobbisty je těžší zkorumpovat celý stát, soudci pracují efektivněji. Tyto skvěle fungující myšlenky chci v naší zemi začít reprezentovat.

Můj program

Dlouhodobě mě znepokojuje nejen politické směřování naší země, ale hlavně celkové nastavení politického systému. I v politice je třeba používat zdravý selský rozum. České zájmy musí být na prvním místě, to se týká hlavně EU. Naše voda má být opravdu naše. Musíme ji převzít z rukou zahraničních koncernů. Politici mají mít povinnost hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, zadlužování budoucích generací je nepřípustné. Chci, abychom byli soběstační ve výrobě kvalitních potravin, zrušit pěstování řepky pro automobily, a tím rychlejší devastaci aut i půdy. Odmítám masovou imigraci z cizích a nepřizpůsobivých kultur. Jako zdravotník vyznávám prevenci. Místo řešení problémů, které současný systém vytváří, je účinnější těmto problémům předcházet nastavením spravedlivých pravidel pro všechny.

Česká republika je naše země a mají tu platit naše pravidla.

Pojďme přibližovat naši politickou kulturu osvědčenému systému ve Švýcarsku. I malé Lichtenštejnsko se díky převzetí švýcarského systému po rozpadu Rakouska-Uherska stalo jednou z nejlepších světových ekonomik. A to je i mým cílem pro ČR.

Obracím se na všechny z Vás, kteří už máte pocit, že není koho volit. Máte pravdu, současné strany už ukázaly svoje. Je třeba obnovit naší zemi se zcela jinými, slušně smýšlejícími lidmi, pro které je postavení České republiky na prvním místě.

Přeji krásné a pohodové léto.

S úctou

Pynelopi Cimprichová

Nové články do vaší emailové schránky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..